Donatella di Pietrantonio - Tá, čo sa vracia

06.02.2019

Žáner: spoločenský román
Väzba: pevná
Počet strán: 200


O knihe

Strhujúci a okúzľujúci príbeh o dievčati, ktoré zo dňa na deň príde o všetko: o pohodlný domov, najdrahšie kamarátky, bezpodmienečnú lásku rodičov. Trinásťročné dievča objavuje úplne nový a odlišný život. Aby dokázala prijať fakt, že sa jej dvakrát zriekli, musí sa vrátiť k svojej podstate. Donatella di Pietrantonio dokáže tento príbeh o vzťahoch matiek a dcér, zodpovednosti a starostlivosti vyrozprávať veľmi originálnym a expresívne silným spôsobom. 

"Stále sa pokúšam hľadať nejaké východisko, nový matrac, najnovší liek, zdokonalenú relaxačnú techniku. Ale už viem, že sa spánku nedokážem úplne oddať. Na vankúši ma každý večer čaká ten istý chuchvalec prízrakov, pochmúrnych hrôz."


Môj názor

Veľmi vydarené dielo od tejto súčasnej talianskej autorky. Pre mňa je najlepšou knihou za minulý rok, ktorá sa mi dostala do rúk. Čo ma zaujalo ako prvé, je krásna obálka. Kniha je veľmi pekne spracovaná a celkom určite uspokojí aj náročnejšieho čitateľa. Prečítala som ju za dva dni a musím povedať, že ma uchvátila už od prvej strany. 
S hlavnou hrdinkou Arminutou (tá, čo sa vracia) som sa dokázala stotožniť hneď, bola mi veľmi sympatická a jej osud mi nebol ľahostajný. Takisto štýl, akým je napísaná ma veľmi zaujal a prinútil čítať ďalej, aby som zistila, čo ešte sa Arminute v živote prihodí...
Jedna matka sa jej prakticky vzdala hneď po narodení, druhá ju opustila v tom najzraniteľnejšom veku. Jej osudný príbeh sa mi zdal až príliš nespravodlivý a celý čas som dúfala, že sa všetko v jej  živote na dobré obráti. Ja som sa teda nenudila ani chvíľku a určite sa k nej v budúcnosti ešte vrátim. Tento skvost si zaslúži čestné miesto na mojej poličke. Odporúčam všetkými desiatimi.